We wtorek, 7 sierpnia, w ramach cyklu spotkań z historią z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Muzeum Częstochowskie zaprasza na wykład ,,Warszyc i jego żołnierze“. O jednym z największych częstochowskich bohaterów opowie historyk Muzeum Częstochowskiego Mariusz Grzyb. Warszyc został aresztowany w Częstochowie przez UB w czerwcu 1945 roku, w jednym z domów przy ul. Wręczyckiej, a w 1946 roku Wojskowy Sąd Rejonowy w Łodzi skazał go na karę śmierci. Wyrok wykonano 19 lutego 1947 roku. Do dzisiaj nie jest znane miejsce jego pochówku.

Wykład Mariusza Grzyba, historyka z Muzeum Częstochowskiego rozpocznie się o godz. 18.00 w Ratuszu. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.muzeumczestochowa.pl/inne/8561/

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content