Warunki pogodowe w Częstochowie i okolicach

Niebezpiecznie silny wiatr oraz nieprzyjemne opadu deszczu przechodzą nad Polską. W związku z tym synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia. Sprawdziliśmy jak sytuacja będzie wyglądać w Częstochowie oraz czy zeszłej nocy Straż Pożarna w Częstochowie i okolicach odnotowała zdarzenia związane z porywistym wiatrem.

Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW, mówi o aktualnej sytuacji i przewidywaniach pogodowych na najbliższe godziny dla Częstochowy:

– Jeżeli chodzi o silny wiatr w rejonie Częstochowy, to aktualnie porywów nie odnotowujemy. Natomiast na początku nocy, między godziną 18, a 22 przez kilka godzin wiatr będzie wiał w porywach do 75 km/h z zachodu. Jest to związane z przechodzeniem na południe od naszego kraju, fali frontowej i utworzenia małego niżu, co spowoduje wzrost prędkości wiatru. W związku z tym wydaliśmy ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia.

St. asp. Arkadiusz Adamczyk, podsumowuje interwencje związane z nocnymi, silnymi porywami wiatru:

– Od wczoraj odnotowaliśmy 4 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Dwa dotyczyły pochylonych drzew, które stwarzały zagrożenie oraz dwa dotyczyły nadłamanych konarów drzew. Zdarzenia wystąpiły na terenie powiatu częstochowskiego, natomiast na terenie miasta Częstochowy nie odnotowano żadnego niebezpieczeństwa.

Najsilniejsze porywy wiatru, przekraczające 100 km/h przewidywane są na Wybrzeżu.

EG

Skip to content