Weekend bez ofiar

Od piątku 7 lutego do niedzieli 9 lutego na terenie Częstochowy i powiatu zaistniało 36 sytuacji wymagających interwencji straży pożarnej. W samej Częstochowie w ciągu trzech ostatnich dni strażacy podejmowali akcje gaśnicze aż 22 razy.

Na szczęście obyło się bez ofiar.

– Działaniami wymagającymi zaangażowania większej liczby strażaków był pożar stodoły, który powstał 9 lutego w miejscowości Zrębice w gminie Przyrów. Działania gaśnicze trwały przez cztery godziny. Warto też dodać, że mimo ostrzeżeń meteorologicznych związanych z silnym wiatrem, minionej nocy nie odnotowaliśmy zwieszonej liczby zdarzeń – podał naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Częstochowie, st. kpt. Kamil Dzwonnik.

W miniony weekend na terenie Częstochowy i drogach powiatu doszło do 49 kolizji oraz trzech wypadków, które na szczęście okazały się niegroźne w skutkach. Wśród statystyk mundurowych znalazły się zatrzymania związane z licznymi wykroczeniami oraz przestępstwami drogowymi.

– Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców, osiem praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz trzy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze wykonali ponad 1000 badań trzeźwości wśród kierowców i ujawnili 240 wykroczeń w ruchu drogowym – mówiła asp. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali od mieszkańców 173 telefoniczne prośby o interwencje związane z nieprzestrzeganiem spokoju na ulicach miasta.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy z Referatu ds. Miejskiego Monitoringu dokonali czterech obserwacji, które zostały przekazane do realizacji strażnikom miejskim. Oprócz zgłoszeń od mieszkańców podejmowaliśmy także własne interwencje, na szczęście obyło się bez poważniejszych incydentów – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

W ogólnej ocenie częstochowskich służb mundurowych miniony weekend uznawany jest za bezpieczny.

BNO