Weekend: na drogach wciąż niebezpiecznie

Prawie 200 wykroczeń drogowych (w tym ponad 130 za przekroczenie prędkości) ujawnili w miniony weekend częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców oraz tyle samo osób prowadzących swoje pojazdy bez uprawnień.

Dwie osoby straciły prawo jazdy za zbyt dużą prędkość w terenie zabudowanym. Odebrano też 20 dowodów rejestracyjnych kierowcom, w większości za zły stan techniczny pojazdu.

– W ubiegły weekend na terenie miasta i powiatu doszło do 40 kolizji i dwóch wypadków drogowych. W sobotę, 24 lipca przy ul. Śląskiej w Częstochowie kierująca Mitsubishi nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi KIA, w wyniku czego jeden z pasażerów Mitsubishi doznał obrażeń twarzoczaszki. W niedzielę w Romanowie doszło natomiast do śmiertelnego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 45-letni kierowca motocykla utracił panowanie nad pojazdem i uderzył bariery rozdzielające, ponosząc śmierć na miejscu – mówił oficer prasowy podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

141 to liczba telefonicznych zgłoszeń, które w czasie weekendu odebrali dyżurni częstochowskiej straży miejskiej. Mieszkańcy 56 razy zgłaszali zakłócanie spokoju na ulicach miast oraz picie alkoholu tam, gdzie jest to niedozwolone.

– To jednak niejedyne działania funkcjonariuszy. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 10 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Dziewięć monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy, a jedna została przekazana policji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Jak poinformował mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w ciągu trzech ostatnich dni strażacy interweniowali aż 90 razy. Gaszono 12 pożarów, usuwano skutki 71 miejscowych zagrożeń oraz wyjechano do siedmiu fałszywych alarmów.

BNO

Skip to content