Fot. Radio Fiat

Zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierowców oraz odebrane trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym to tylko niektóre z weekendowych działań częstochowskiej policji. Nałożono ponadto 180 mandatów, w tym 150 za nadmierną prędkość.

Od piątku do poniedziałku częstochowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali też przy 34 kolizjach. Niestety, nie obyło się bez wypadku.

– Wypadek miał miejsce w sobotę (12.12) ok. południa przy al. Jana Pawła II na parkingu Castoramy. Tam 48-letni Częstochowianin, kierując Toyotą, z nieustalonych przyczyn przejechał z dużym impetem przez trzy wysepki i uderzył w pięć zaparkowanych pojazdów. W wyniku zdarzenia kierowca w stanie ciężkim trafił do szpitala. Obecnie jest nieprzytomny. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt więcej nie ucierpiał – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Blisko 40 sytuacji wymagających interwencji odnotowali w ten weekend częstochowscy strażacy. Wśród nich mieliśmy sześć pożarów, usuwanie skutków 30 miejscowych zagrożeń oraz trzy alarmy fałszywe.

– W omawianych interwencjach nie brakło niestety zdarzeń spowodowanych nieprawidłowym działaniem lub użytkowaniem urządzeń grzewczych. Na szczęście żadne nie zakończyło się tragicznie. Ponownie przypominamy, iż coroczna wizyta kominiarza w naszych domach oraz sprawdzenie urządzeń grzewczych jest obowiązkowe – informował Kamil Dzwonnik rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Nieco mniej pracy miała natomiast Straż Miejska. Miniony weekend to dla dyżurnych 85 telefonicznych wniosków o interwencje, co jest jednym z najniższych wyników w tym roku. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju na ulicach Częstochowy, w tym spożywania alkoholu tam, gdzie to niedozwolone.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili osiem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Sześć z nich zrealizowali strażnicy, a dwie zostały przekazane do realizacji innej służbie. Oprócz sytuacji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej, gdy widzieli, że na ulicach miasta dzieje się coś złego – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Czas jesieni i zimy to także okres wzmożonych patroli Straży Miejskiej w miejscach, gdzie nocują osoby bezdomne. Są to m.in. altany i pustostany, czyli tereny, w których szczególnie wieczorami i nocami nie trudno o wychłodzenie organizmu.

BNO

Skip to content