Wernisaż „W rzeczy Samej” już dzisiaj

W piątek 26 listopada o godz. 19:00 częstochowski artysta Janusz Burzyński zaprezentuje w Restauracji Luksor wystawę swoich prac plastycznych pod nazwą „W rzeczy Samej”, której motywem przewodnim jest kobiecość.

Artysta podkreśla, że ta wystawa będzie szczególna, ponieważ dedykowana jest jego wieloletniemu przyjacielowi i mentorowi, prof. Julianowi Maliszewskiemu:

Dzisiaj o godz. 19:00 w Restauracji Luksor będzie otwarcie wystawy moich prac. Jest ona wyjątkowa, bo dedykowana mojemu przyjacielowi, panu prof. Maliszewskiemu. Właściwie otworzył wszystkie wystawy, które do tej pory zrobiłem, a było ich ponad 30 i recenzował wszystko, co napisałem. Przyjaźniliśmy się od wielu wielu lat. Niestety w ubiegłym roku zmarł i żeby go uhonorować postanowiłem zrobić wystawę.

Janusz Burzyński przyznaje, że zawsze największą inspiracją dla jego pracy twórczej była kobiecość, co też odzwierciedlają prace, które zaprezentuje na wystawie:

Tematem zawsze była i jest dla mnie kobieta i jej różne okoliczności życia. Wystawa nosi tytuł „W rzeczy Samej” a obrazy są nazwane epizodami. One mają swoje własne tytuły, ale na wystawie będą pokazane bez tytułów. Chodzi o to, aby widzowie nie sugerowali się tytułem ale mieli pełną swobodę w interpretacji i estetycznych doznaniach oglądając te prace.

Początek wystawy zaplanowany został na godz. 19:00. W trakcie wernisażu gościnnie wystąpi muzyk Jarosław Woszczyna.

Skip to content