Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o decyzjach dotyczących powrotu uczniów do szkół

Szkoła Podstawowa nr 36 w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że kwestia powrotu uczniów do szkół będzie analizowana w najbliższym tygodniu w rządowym zespole zarządzania kryzysowego.

Minionej doby w Polsce potwierdzono 12 153 nowe przypadki koronawirusa. To o prawie 44 procent mniej niż tydzień temu. Zmarło 207 zakażonych osób, z których 155 miało też inne schorzenia. Wyzdrowiało 26 o pół tysiąca osób.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że jest tendencja spadkowa liczby nowych zakażeń, ale na razie trudno powiedzieć, jakie będą decyzje dotyczące powrotu uczniów do szkół.

Myślę, że w tym tygodniu ten trend spadkowy się utrzyma. Jeśli chodzi o matury to na pewno zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym, bo nie możemy sobie pozwolić, żeby młodzież narażała swoje życie i zdrowie na niebezpieczeństwo.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 65 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał na Twitterze, że dotychczas blisko 250 tysięcy testów zlecono za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie gov.pl.

IAR/WB