[WIDEO] Drewno – surowiec budowlany najbliższy naturze

Źródło: Lasy Państwowe

Ołtarz Wita Stwosza, małopolskie kościoły UNESCO czy częstochowska ikona Matki Bożej – to najcenniejsze zabytki polskiej kultury i fundament narodowego dziedzictwa. Wszystkie powstały z udziałem drewna. Takich przykładów cennej architektury i dzieł sztuki wykonanych z drewna mamy w Polsce wyjątkowo dużo.

Należy jednak pamiętać, że drewno jest też surowcem wykorzystywanym w budowie całkowicie współczesnych obiektów lub jego elementów: konstrukcji, okien, drzwi, podłóg, schodów, mebli. Drewno świetnie się sprawdza jako surowiec do budowy domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, budynków rekreacyjnych i usługowych.

Archidiecezjalne Centrum Duchowości „Święta Puszcza”, przy współpracy z którym powstał ten film, również wykorzystuje w swojej infrastrukturze usługowej drewno. Jest przykładem na to, że działalność wypoczynkowa, formacyjna, edukacyjna, prospołeczna, którą każdego dnia prowadzi, może być ekologiczna. Właściwości prozdrowotne drewna, jako budulca najbliższego naturze oraz jego trwałość nie powinny zostać zapomniane we współczesny świecie.

 

Skip to content