Widzowie OKF-u po raz kolejny wybrali Złotą Piątkę

Widzowie częstochowskiego Kina Studyjnego OKF Iluzja wybrali najlepsze ich zdaniem filmy roku 2019.

W plebiscycie, w którym oddano łącznie 418 głosów, zdecydowanym numerem jeden okazało się nominowane do Oscara Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. O szczegółach głosowania mówi Małgorzata Stasikowska-Lis, specjalista ds. filmu Kina Studyjnego OKF Iluzja.

– Okazało się, że w tym roku nasi widzowie, niczym członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej, wybrali filmy, które zostały nominowane do Oscara bądź otrzymały tę nagrodę w zeszłym roku. Pierwsze miejsce zajęło bezapelacyjnie Boże Ciało, które otrzymało aż 68 głosów na 418 głosów oddanych ogółem. Drugie miejsce zajął Green Book – laureat aż 3 ubiegłorocznych Oscarów – trzecie Joker, czwarte Parasite, a piąte Ból i blask.

Na znaczenie filmu, który w plebiscycie otrzymał pierwsze miejsce oraz jego proreligijność, zwraca uwagę o. Michał Legan, paulin i filmowznawca.

– Całe życie spędziłem na szukaniu w kinie Pana Boga i teologii. Kiedy ma miejsce premiera filmu, takiego jak obraz Jana Komasy, o treściach stricte religijnych i to w dodatku poważnie potraktowanych, to serce się cieszy.

Wśród tych uczestników plebiscytu, którzy, biorąc udział w konkursie, podali swoje dane kontaktowe, rozlosowane zostaną nagrody, z których najbardziej prestiżową są 3 karnety na wszystkie filmy ze Złotej Piątki dla dwóch osób. Zwycięskie filmy zaprezentowane zostaną w lutym.

MSI

Skip to content