Fot. gov.pl

Lokalne Odziały Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzą nabory w celu zwiększenia liczby zespołów mobilnych, których zadaniem jest szczepienie pacjentów. Zespoły te zajmują się szczepieniami osób, których stan zdrowia nie pozwala na przybycie do stacjonarnego punku szczepień.

Jak mówi Rafał Razik ze Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach, w przypadku regionu częstochowskiego mowa o dwóch dodatkowych zespołach.

– Jeśli chodzi o województwo śląskie, a dokładnie i region częstochowski i Częstochowę, na tym terenie funkcjonuje ok. 60 punktów szczepień. W samym mieście miejsc jest ich połowa. Każdy z tych punktów, który zgłosił się do Narodowego Programu Szczepień, ma zapewnić możliwość zaszczepienia pacjentów w domu. To było jedno z kryteriów do naboru do programu szczepień. Śląski Oddział ogłosił niedawno dodatkowe zaproszenie świadczeniodawców wyłącznie do pracy w formie mobilnej. W tym zaproszeniu może wziąć udział 12 zespołów w obszarze całego województwa śląskiego, w tym dwa w regionie częstochowskim – mówił Rafał Razik.

Od końca ubiegłego roku w Częstochowie zaszczepiono dotychczas ponad 2 tys. pracowników Służby Zdrowia. Jak zapewnia Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, nowe dawki są regularnie dostarczane.

– Szczepionki na druga dawkę dla osób z grupy 0 otrzymujemy w wystarczającej ilości do zaszczepienia tej grupy. Natomiast jeśli chodzi o szczepienia populacyjne dla grypy 1 (czyli osób powyżej 80. i 70. roku życia) otrzymujemy je w liczbie trzydziestu sztuk tygodniowo, czyli tak, jak inne szpitale – tłumaczył dyrektor szpitala na Parkitce.

Nabory dotyczące zwiększenia mobilnych zespołów szczepiących mają być prowadzone do 3 lutego.

BNO

Skip to content