Więcej zwierząt w schronisku przez pandemię?

Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane wpływają nie tylko na ludzi, ale również na zwierzęta. Wbrew pozorom, w ostatni czasie do schronisk trafia więcej zwierząt niż zwykle. Więcej informacji podaje inspektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie Marta Pasieka:

Jeżeli chodzi o ilość adoptujących to nie zauważyliśmy spadku ani wzrostu. Zauważyliśmy niestety wzrost liczby  przyjmowanych zwierząt tu do schroniska. 

Co jest tego przyczyną? Do końca nie wiadomo. Sytuacja jest o tyle dziwna, że na początku pandemii można było zauważyć wzrost liczby adoptowanych zwierząt. Teraz, po upływie pewnego czasu, do schronisk trafia więcej zwierząt niż wcześniej. Trafiają one tam głównie na zlecenia mieszkańców.

Z powodu pandemii schronisko apeluje także o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że adoptowanie zwierząt wygląda trochę inaczej. Zaleca umawianie się na konkretną godzinę w schronisku:

Jeżeli chodzi o pandemię, wszyscy musimy się stosować do obostrzeń, które wydają nam służby. Musimy pamiętać tu przede wszystkim o dezynfekcji. Apelujemy z tego miejsca, że jeśli ktoś ma zamiar adoptować zwierzaka, to żeby skierował się do schroniska. Oczywiście przed wizytą należy zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Wszystko dlatego, że panuje pandemia i musimy zachować tu wszelkie ostrożności. – mówi Marta Pasieka

Przygarnięcie i opieka nad zwierzakiem to przede wszystkim odpowiedzialność i umiejętność poświęcania pupilowi czasu. Jeżeli nie spełniamy tych wymagań, prawdopodobnie nie możemy sobie pozwolić na adopcję. Miejmy to na uwadze podczas podejmowania decyzji o przygarnięciu zwierzaka.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content