Wieczór gier edukacyjnych w Centrum Edukacji IPN

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza we wtorek 12 kwietnia na drugi wieczór gier edukacyjnych. Spotkanie rozpocznie się o 18.00 w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN im. gen. Janusza Gąsiorowskiego w Częstochowie.

Tematem spotkania będzie wojenna odyseja okrętu podwodnego ORP Orzeł. O wydarzeniu mówi Karol Krajewski z częstochowskiego oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach:

Tym razem tematem wydarzenia będzie wojenna odyseja ORP Orzeł, polskiego okrętu podwodnego, który wsławił się między innymi ucieczką, brawurową ucieczką internowaną w Tallinie, czy też zatopieniem niemieckiego transportera Rio de Janeiro, który czym ujawnił plany niemieckiej inwazji na Norwegię. W ramach wieczoru odbędzie się prelekcja na temat historii ORP Orzeł. Prezentację dynamicznej gry planszowej o ucieczce tegoż okrętu z Bałtyku na Morze Północne w pierwszych tygodniach II wojny światowej. Oraz będzie możliwość rozgrywki w powyższą grę dla publiczności.

Centrum Edukacyjne IPN im. gen. Janusza Gąsiorowskiego w Częstochowie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.30. Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych IPN.

KKO

Wieczór gier edukacyjnych/ fot. IPN w Katowicach
Skip to content