Tegoroczny miesiąc październik został ogłoszony przez papieża Franciszka „Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym”. Z tej okazji w sobotę 19 października w kawiarnii „Niebo w mieście Częstochowa” odbył się specjalny wieczór misyjny z wolontariuszami „Wrzuć do puli na Weluli – miej Radość z czynienia Dobra”.

Wolontariusze niedawno wrócili z misji z Weluli w Indonezji. O tym jak przebiegał wolontariat mówi ks. Mateusz Ociepka:

W ramach tego wolontariatu były podejmowane różne projekty. Był projekt związany z prowadzeniem warsztatów muzycznych, był projekt związany z przekazywaniem podstawowych zasad dbania o higienę, był projekt związany z pomaganiem siostrom, które prowadzą oratorium, w zajęciach plastycznych, artystycznych, pedagogicznych. Poza tym do południa w ciągu tygodnia chodziliśmy do szkół, do liceum, do gimnazjum i do szkoły podstawowej. Popołudniami odwiedzaliśmy rodziny, włączaliśmy się też w życie tamtejszej wspólnoty sióstr, które nas podjęły, poprzez przygotowanie posiłków, poprzez odwiedzanie chorych z Komunią Świętą. Także szeroki dość zakres naszych zajęć i obowiązków, ale wynikający też z tego, że nas była ósemka. Gdyby pojechały dwie osoby pewnie dużo mniej rzeczy udałoby nam się zrobić.

Jak mówi jedna z wolontariuszek Justyna Nowak, pomysł, aby wyjechać na misje zrodził się już dawno:

Ja już od kilku lat myślałam o wyjeździe na misję. Ale zaczęły się studia, też jestem w Duszpasterstwie Akademickim, więc to pochłonęło większość mojego czasu i gdzieś ten pomysł wyjazdu na misję uciekł. Ale po pewnym czasie, Pan Bóg tak pokierował moimi drogami, że postawił na mojej drodze siostrę Ewelinę, która właśnie w grudniu zeszłego roku, przygotowywała ten projekt i tak zaczęła się moja przygoda z wolontariatem misyjnym z siostrami klaretynkami.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl

PG

Skip to content