Przedstawiciele częstochowskiej placówki zakasali rękawy i biorą się za zakrojone na szeroką skalę modernizacje. Zmiany obejmą wiele aspektów funkcjonowania szpitala, co ma poprawić jego efektywność w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.
Zmiany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie zostały zaplanowane na najbliższy okres. Ich wartość i rozmach robią niemałe wrażenie. Więcej na ten temat powiedział rzecznik prasowy szpitala, Łukasz Majewski:
– Przed nami kolejne inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Wśród nich znalazł się między innymi zakup rezonansu magnetycznego. Co ważne, dzieje się to wraz z modernizacją pracowni rezonansu za ponad 6,7 mln zł. Kolejna inwestycja tyczy się modernizacji centrali telefonicznej. Tutaj koszty zadania to blisko pół miliona złotych. Zakup systemu ICPEN do elektronicznej obsługi dokumentacji w szpitalu to kolejna inwestycja w kwocie 529 tysięcy złotych.
„Parkitka” inwestuje bardzo duże środki na modernizacje. Dzieje się to pomimo nie najlepszej sytuacji finansowej placówki. Rzecznik prasowy Łukasz Majewski wypowiedział się na temat sfinansowania inwestycji:
– O rozwoju naszego szpitala może świadczyć jego doposażenie w najbliższym czasie. Zakupione mają zostać pompa do kontrapulsacji, system rehabilitacji kardiologicznej, tonometr na oddział okulistyczny, lampa szczelinowa, morcelator na oddział ginekologiczny, inkubator transportowy, fotele ginekologiczne, waga platformowa i aparat USG. Są to inwestycje o wartości przekraczającej milion złotych. Wymienione zakupy mogą zostać zrealizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Z kolei kwotą 3 mln zł wsparło wymianę aparatów HDR do brachyterapii. Do naszego szpitala też w najbliższym czasie planujemy zakupić respirator transportowy, holter EKG i ciśnieniowy dzięki częściowemu wsparciu PZU.
Wprowadzane już wkrótce modernizacje w szpitalu mają szanse znacząco wpłynąć na trudną sytuację placówki. Pamiętajmy jednak, że sam sprzęt problemów „Parkitki” nie rozwiąże. Wciąż nierozwiązanym kłopotem są braki w kadrach, które bardzo mocno rzutują na działanie szpitala.
WS