Policjanci z Olsztyna mogą już bezpiecznie i komfortowo poruszać się po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nowym radiowozem.

Komendant Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik przekazał kluczyki do nowego pojazdu olsztyńskim funkcjonariuszom w obecności wójta gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego. Mówi asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Nowym nieoznakowanym radiowozem mundurowi z Olsztyna będą mogli dojechać i interweniować nawet w trudno dostępnych terenach Jury. Taki samochód służbowy nie tylko poprawi komfort pracy funkcjonariuszy, ale przyczyni się do efektywniejszej obsługi mieszkańców naszego powiatu, co przełoży się bezpośrednio na zapewnienie i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Terenowe Isuzu ma napęd na cztery koła i wyciągarkę. Ponadto samochód ma bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą się nim przemieszczać na służbie.

Jeśli chodzi o działania służb, w ostatnim czasie częstochowska drogówka prowadziła działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jest to najbardziej narażona i bezbronna grupa osób będących uczestnikami ruchu drogowego:

– Ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie chroniona na drogach, ponieważ zazwyczaj w zderzeniu z pojazdem to właśnie niechroniony uczestnik ruchu drogowego najczęściej odnosi poważne obrażenia. Aż 78 kierujących popełniło wykroczenia względem pieszych — najwięcej dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych, a 4 względem rowerzystów.

Jeśli ktoś chce dokładnie sprawdzić liczbę wypadków drogowych, ma tę możliwość na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji:

– Od początku wakacji funkcjonuje mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Są tam nanoszone punkty, w których doszło do wypadków. Ma ona zobrazować osobom, jak dużo jest to skala wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Mapa jest codziennie aktualizowana, a punkty, w których doszło do wypadków, są od razu na nią nanoszone.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.