Źródło fot. facebook.com

Benjamin Franklin powiedział kiedyś, że „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. W myśl tych słów samorząd słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej organizuje wykłady on-line o różnej, przydatnej tematyce, skierowane do seniorów.

Będą one prowadzone w przyjemnej i łatwej do odbioru formule. Każde z zajęć będzie trwać ok. 40 minut i zostaną udostępnione zarówno w lokalnej telewizji, jak i w sieci. Więcej szczegółów przedstawia Grażyna Omelianiuk-Szulc, przewodnicząca samorządu Uniwersytetu.

– Z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej będą emitowane przez Telewizję Orion wykłady w ramach Wirtualnego Uniwersytetu. Możemy ich słuchać co drugą środę od godz. 16:30. Kto nie ma dostępu do Telewizji Orion, ma możliwość obejrzeć wykłady na internetowej stronie tej telewizji w zakładce „Wirtualny Uniwersytet”. Zachęcamy do słuchania i poszerzania swoich wiadomości – zapraszała Grażyna Omelianiuk-Szulc, przewodnicząca samorządu Uniwersytetu.

Pierwsze wykłady on-line odbyły się w środę 19 maja i były poświęcone gimnastyce oraz aktywności fizycznej, której w okresie pandemii brakuje większości z nas. Przed wakacjami zaplanowano jeszcze trzy wykłady, kolejno: 2, 16 oraz 30 czerwca. Po wakacjach zostaną wznowione we wrześniu. Każdy z nich ma opowiadać o innej tematyce.

– Będą m.in. wykłady z socjopsychologii i o manipulacji oraz niebezpieczeństwach w Internecie. Przedwakacyjne wykłady zakończymy tematem, co można zwiedzić wokół Częstochowy w czasie wakacji – dodała Grażyna Omelianiuk-Szulc.

Łącznie wykładów ma być siedem: cztery przed wakacjami i trzy po. Niewykluczone, że ich cykl zostanie wydłużony. Wirtualny Uniwersytet Trzeciego Wieku to już druga tura zajęć dla seniorów w formie zdalnej. Jest odpowiedzią na sytuację pandemiczną, która szczególnie dokucza i zagraża osobom starszym.

BNO

Skip to content