Ile metrów ma Jasnogórska Wieża, jak wygląda pauliński refektarz i które wota znajdują się tuż przy Cudownym Obrazie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnaleźć można uczestnicząc w wirtualnym spacerze po Jasnej Górze. W ramach inicjatywy #zostańwdomu paulini przypominają, że Sanktuarium jest szczególnie obecne także w przestrzeni multimedialnej. Już w 2018 roku przygotowany został internetowy spacer w 3D.

– To niezwykła szansa poznania i odkrycia na nowo Jasnej Góry, która jest nie tylko ważnym ośrodkiem religijnym, ale i pomnikiem historii. To także okazja do ukazania wielkiego bogactwa duchowej kultury Narodowego Sanktuarium – powiedział o. Marian Waligóra, przeor jasnogórskiego klasztoru:

– Chcemy pokazać zabytki Jasnej Góry właśnie w tej przestrzeni wirtualnej, tym którzy już byli, tym którzy chcieliby odświeżyć tajemnicę Jasnej Góry, a kultura duchowa i muzea, które są na Jasnej Górze, też wymagają przybliżenia po to, aby głębiej przeżyć to swoje spotkanie z Bogiem. Taki jest też cel tego wirtualnego spaceru, żeby oglądając te zabytki zobaczyć jakim skarbem jest dla nas ta kultura duchowa tego miejsca, które w ten sposób też chcę promieniować na całą Polskę i na świat. – mówi o. Marian Waligóra.

Przeor Jasnej Góry zauważył, że dzięki najwyższej jakości zdjęciom, bogatym opisom w różnych językach, zwiedzając wirtualnie Jasną Górę, dotrzemy również w miejsca zwykle niedostępne dla pielgrzymów.

– Walorem takiego multimedialnego pokazu jest to, że możemy przybliżyć te elementy, te szczegóły, na które po prostu normalnie człowiek okiem patrząc, nie jest w stanie zwrócić uwagi, nie jest w stanie ich objąć. A tu mając czas i bardzo dobrą jakość tej prezentacji, zdjęć może te pewne detale zobaczyć z bliska. Wydaję mi się, że to jest czymś niesamowitym. – mówi o. Marian Waligóra.

Wirtualny spacer po Jasnogórskim Sanktuarium w 3D dostępny jest na stronie: jasnagora.pl. Na tym portalu w zakładce ‘Panoramy Jasnej Góry 3D’ odnaleźć można także panoramiczne i interaktywne zdjęcia m.in. Kaplicy Matki Bożej, wejścia do Sali Rycerskiej czy placu przed Bazyliką.

Źródło: BP JG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content