Właściciel Don Kichota przed sądem

Fot. Krzysztof Jasiński/google.com

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie toczy się sprawa przeciwko oskarżonemu Markowi P. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ oskarżyła mężczyznę o to, że w nocy z 11 na 12 października 2020 roku prowadząc klub Don Kichot w Częstochowie, sprowadził niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób poprzez zorganizowanie imprezy tanecznej.

W imprezie tej miało uczestniczyć ponad 220 osób.

– Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego 19 marca 2021 roku. 11 czerwca odbyła się pierwsza rozprawa. Doszło do otwarcia przewodu sądowego, odebrania wyjaśnień od oskarżonego i wysłuchania części świadków. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Następna rozprawa odbędzie się 23 lipca – poinformował sędzia Dominik Bogacz.

Impreza miała odbywać się w czasie stanu zagrożenia epidemicznego wywołanego nawrotem kolejnej fali pandemii koronawirusa. W związku z tym oskarżonemu został postawiony zarzut spowodowania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, zarazy zwierzęcej lub roślinnej.

– Oskarżony w swoich wyjaśnieniach nie kwestionował tego, że doszło do imprezy w lokalu. W jego ocenie takie imprezy mogły być prowadzone, gdyż z wypowiedzi Premiera wynikało, że nie ma zagrożenia, które nakazywałoby odstąpienie od stosowania obostrzeń – dodał sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Za opisywane przestępstwo oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

BNO

Skip to content