Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił właściciela dyskoteki, który podczas ubiegłorocznych restrykcji covidowych zorganizować miał w obiekcie zabawę taneczną. Wyrok w sprawie nie jest prawomocny.

Akt oskarżenia skierowany został do sądu w marcu bieżącego roku. Zarzut postawiony Markowi P. przez częstochowską prokuraturę dotyczył sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Szczegóły przybliża rzecznik prasowy Sądu Okręgowego, Dominik Bogacz:

– Marek P. oskarżony był o to, że w nocy z 10 na 11 października 2020 roku, prowadząc działalność gospodarczą w częstochowskim lokalu Don Kichot, sprowadził niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób poprzez zorganizowanie imprezy tanecznej. W imprezie uczestniczyć miało nie mniej niż 221 osób. Oskarżony spowodować miał zagrożenie epidemiologiczne i szczerzenie się choroby zakaźnej Covid-19.

Postępowanie w sprawie Marka P. zakończyło się 22 października. Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił oskarżonego, a kosztami postępowania obciążył skarb państwa:

– Sąd uznał, że zebrany w toku postępowania materiał dowodowy, nie dał podstaw do przyjęcia winy oskarżonego. Marek P. swoim zachowaniem wyczerpał więc znamiona przestępstwa. Dowody wskazują na to, że była to zwykła impreza, której odbywanie w warunkach pandemicznych było wtedy dozwolone.

Wyrok jest nieprawomocny, a stronie przysługuje wniesienie apelacji do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Pierwszym etapem postępowania odwoławczego jest złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia na piśmie.

ABK

Skip to content