Fot. wlokniarz.com

Kacper Woryna, wychowanek rybnickiego ROW-u będzie jeździł dla Eltrox Włókniarza Częstochowa. Dołączył do mających ważne kontrakty Leona Madsena, Fredrika Lindgrena oraz juniorów: Jakuba Miśkowiaka, Mateusza Świdnickiego i Bartłomieja Kowalskiego.

Dla 24-letniego Kacpra to pierwszy transfer w karierze. Wszystkie sezony do tej pory spędził w macierzystym ROW-ie Rybnik. Po tym jak rybniczanie po sezonie 2020 spadli z elity jasne było, że wnuk Antoniego Woryny zdecyduje się na zmianę barw klubowych.

Od kilku lat o podpis Kacpra Woryny walczyło wiele klubów, ale zawodnik nie chciał zostawić drużyny, której jest wychowankiem. Razem z nią po dobrym sezonie w 2019 roku awansował do PGE Ekstraligi, jednak ekipa z Górnego Śląska nie dała sobie rady w ekstralidze.

Po spadku ROW-u Woryna postanowił zmienić otoczenie. Z możliwości ściągnięcia tak zdolnego zawodnika skorzystali działacze Włókniarza. W klubie z Częstochowy stwierdzili, że w końcu czas na przemeblowanie drużyny po sezonie zakończonym na 5. miejscu w tabeli. Kacper Woryna zastąpi we Włókniarzu Pawła Przedpełskiego, który wraca do Torunia:

Miło nam jest poinformować kibiców o podpisanym kontrakcie z bardzo utalentowanym zawodnikiem, Kacprem Worynom. Jest to wnuk jednego z największych żużlowców, Antoniego Woryny, więc ma jakiś bagaż historyczny ze sobą. Jest to były wielokrotny mistrz Polski w mini żużlu, ma nieprawdopodobny talent – mówił prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik.

W najbliższych dniach do częstochowskiej drużyny mają dołączyć jeszcze kolejni zawodnicy. Najprawdopodobniej będą to Jonas Jeppesen oraz Bartosz Smektała:

Już dzisiaj kibice poznają kolejne nazwisko, które zasili nasz zespół. Na razie nie mogę zdradzić o kogo chodzi.

Dotychczas wychowankowie ROW-u Rybnik zazwyczaj dobrze czuli się w ekipie spod Jasnej Góry. We Włókniarzu odbudował się Rafał Szombierski, który po występach w ukraińskim Równem w ogóle przestał się ścigać. Natomiast w Częstochowie zaliczył cztery całkiem przyzwoite ekstraligowe sezony. W barwach biało-zielonych Eugeniusz Skupień zdobył też jedyne w swojej karierze drużynowe mistrzostw Polski w 1996 roku. Miejmy nadzieję, że również Kacper będzie mocnym elementem ekipy Eltrox Włókniarza Częstochowa.

KP

Skip to content