Księgarnio-kawiarnia „Niebo w mieście” gościła 7 grudnia wolontariuszy Fundacji Mary’s Meal Polska. Odbyło się specjalne otwarte spotkanie, podczas którego częstochowianie mogli poznać i wspomóc działania organizacji. 

O zadaniach podejmowanych przez Mary’s Meals mówi Marcelina Bobkowska, założycielka polskiego oddziału fundacji:

-Fundacja zapewnia jeden pożywny posiłek dziennie dla dzieci w krajach dotkniętych klęską głodu. Mobilizujemy lokalną społeczność do działania. Często w tych krajach dzieci rezygnują z edukacji, bo zwyczajnie nie mają na nią siły. My chcemy zapewnić jeden posiłek w szkole, więc dzieci mają pełne brzuchy i zapewnioną edukację oraz wykształcenie. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozkręci się ich ekonomia i takich sytuacji w przyszłości już nie będzie. 

Jak wiele radości daje fundacyjna pomoc innym?

-Bycie wolontariuszem wnosi wiele radości i satysfakcji w moje życie. Motywuje do działania. Prosta idea Mary’s Meals bardzo przemawia do mnie i do moich bliskich. Zapewniamy posiłki dzieciom w 18 krajach na świecie, dokarmiamy dziś 1,5 miliona dzieci!

Marcelina Bobkowska mówi o kosztach, jakie związane są z finansowaniem posiłków dla potrzebujących:

-Roczne wyżywienie jednego dziecka, to zaledwie 66, 20 zł. Tak niski koszt jest możliwy dzięki wolontariuszom, którzy z nami działają. My tutaj zbieramy fundusze, ofiarujemy modlitwę i post, a wolontariusze, którzy są tam na miejscu, wykonują prace fizyczne. Budują kuchnie, spichlerze, gotują obiady. Jest ich cała rzesza. Dlatego też pieniądze są przekazywane wyłącznie na posiłki.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. o godzinie 18, w kościele pw. Św. Zygmunta. Po Eucharystii, uczestnicy mieli okazję m. in. obejrzeć film krótkometrażowy pt. „Dziecko 31”, który opowiada o historii i misji fundacji.

Jakub Szewczyk

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content