Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie poinformował dzisiaj poprzez stronę internetową, że w związku z ogólnopolską akcją protestacyjną egzaminatorów egzaminy praktyczne w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy zaplanowane do przeprowadzenia w dniu 13 września 2022r. (wtorek) zostają odwołane.

Wyjątkiem są egzaminy teoretyczne, które zostały na dzisiaj zaplanowane. Odbędą się one bez przeszkód. To samo dotyczy testów kwalifikacyjnych i szkoleń dotyczących redukcji punktów karnych. O szczegółach mówi Adam Tobojka:

Zawieszone zostają egzaminy praktyczne. Częstochowski WORD poinformował, że osoby które na ten dzień mają wyznaczone egzaminy będą musiały skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i ustalić nowy termin. Oczywiście środki, które zostały przeznaczone na opłacenie egzaminu pozostają aktualne, po prostu będzie nowy termin egzaminu.

Egzaminatorzy z WORD-u nie doszli w ubiegłym tygodniu do porozumienia z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie podwyżek, więc wznowili protest. Protesty egzaminatorów trwają w różnych miejscach Polski od wakacji. W poniedziałek rozpoczęli go pracownicy WORD-ów w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Mimo usilnych prób z naszej strony, żaden z pracowników częstochowskiego WORD-u nie zgodził się udzielić na temat strajku żadnych informacji.

Skip to content