WORD zaprasza na szkolenie dla instruktorów nauki jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie prowadzi nabór na stanowisko instruktora nauki jazdy. Aby się zakwalifikować wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii B przez 2 lata oraz przejść badania psychologiczne i lekarskie. Należy mieć również czystą kartotekę z sądu okręgowego. Chętni mogą się zgłaszać do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przy ul. Hallera 1. W najbliższą sobotę o godz. 9 odbędzie się pierwszy wykład ze szkolenia, a nabór będzie trwał jeszcze przez ok. 2 tygodnie. O szczegółach szkolenia opowiada Marcin Gąciarek – kierownik Wydziału Logistyki i Szkoleń WORD Częstochowa:

-Szkolenie to będzie się odbywało w weekendy, myślę że ok. 3-4 miesięcy. Kurs będzie się składał ze 130 godzin wykładów, następnie będzie wyjazd do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Po tym wszystkim kandydat udaje się do zaprzyjaźnionego ośrodka szkolenia kierowców, gdzie odbędzie praktyki. Po tych praktykach wraca do nas i robimy egzamin wewnętrzny. Po zaliczonym egzaminie dostaje wszelkie dokumenty, które są niezbędne, aby złożyć egzamin państwowy przed komisją i wchodzi do zawodu.

Obecnie na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na instruktorów jazdy różnych kategorii. Warto więc zastanowić się nad propozycją WORD Częstochowa.

Filip Świertok