Wsparcie dla częstochowskiego schroniska

Ujemne temperatury na dworze mogą stanowić poważne zagrożenie – szczególnie dla tych, którzy nie mają własnego domu. Niedawno informowaliśmy o formach pomocy dla osób potrzebujących. Teraz czas na czworonożnych podopiecznych schroniska dla zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie.

O tym, jak można wesprzeć działalność placówki mówi Marta Pasieka:

– Sposobów na pomoc jest naprawdę bardzo dużo. Możemy wesprzeć schronisko dobrej jakości karmą – suchą lub mokrą, przekazać koce i ręczniki. Można też wesprzeć zwierzęta poprzez adopcję wirtualną, czy też rzeczywistą.

Po podjęciu decyzji o adopcji psa lub kota należy spełnić kilka podstawowych warunków. Jednym z nich jest wykazanie przed pracownikami schroniska, że zwierzę przebywać będzie w odpowiednich warunkach:

– Zwierzę można wybrać, sugerując się zdjęciami umieszczonymi przez nas w internecie. Można też przyjechać do schroniska osobiście, ale najpierw należy się z nami skontaktować. Po przyjeździe do schroniska zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Bardzo możliwe, że zostaniecie Państwo ponownie zaproszeni do schroniska na tzw. spacer zapoznawczy. Inspektorzy mogą też wybrać się do Państwa z wizytą, której celem jest sprawdzenie warunków, w których zwierzę miałoby zamieszkać.

Każdy, kto zobaczy na ulicach miasta błąkającego się psa lub kota, proszony jest o zgłoszenie tego faktu do siedziby schroniska przy ul. Gilowej lub też na policję. Mróz i chłodny wiatr mogą spowodować, że pozostawione bez opieki zwierzę straci zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet życie.

ABK

Skip to content