Wsparcie dla gmin wykluczonych z unijnego programu “Partnerstwo miast”

źródło fot.: www.gov.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości zadeklarowało wsparcie dla gmin wykluczonych z unijnego programu “Partnerstwo Miast”. Gmina Tuchów otrzyma 250 tysięcy złotych z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości.

Pod koniec lipca unijna komisarz do spraw równości Helena Dalli zdecydowała o odrzuceniu 6 wniosków złożonych przez polskie samorządy. Powodem decyzji było przyjęcie przez nie tak zwanej uchwały o “strefach wolnych od LGBT”.
Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział wsparcie również dla pozostałych gmin. Fundusz sprawiedliwości – wskazywał minister – służy temu, aby takie gminy wspierać. “Wsparcie ma podwójny wymiar – po pierwsze pomagamy gminie, która ma prorodzinną agendę i wspiera dobrze funkcjonujące rodziny. Po drugie, wspieramy działania pożyteczne dla mieszkańców, które jednocześnie są związane z celami funduszu” – mówił Zbigniew Ziobro.
Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział, że skieruje wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego o stworzenie stałego mechanizmu wsparcia gmin pozbawionych środków z funduszy unijnych. “Takie gminy muszą wiedzieć, że polskie państwo stoi za nimi i broni ich przed sankcjami unijnych urzędników” – dodał szef resortu sprawiedliwości.

źródło: IAR

Skip to content