Wsparcie dla rodzin rolników

Fot. facebook.com/Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kolejne formy wsparcia rolników i ich rodzin były tematem konferencji prasowej ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy, zorganizowanej w poniedziałkowe popołudnie.

Tym razem minister przedstawił projekt mający na celu wsparcie dzieci rolników w nauce, poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

– Projekt polega na tym, że będziemy wypłacać środki w wysokości do 1500 zł za każde urządzenie typu laptop lub komputer stacjonarny dla tych wszystkich, którzy zgłoszą się przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin składania wniosków mija 30 grudnia – mówił minister Grzegorz Puda.

Na konferencji poruszono także gorący w ostatnim czasie temat dotyczący decyzji szefa UOKiK, który nałożył karę na właściciela handlowej sieci Biedronka. Według ustaleń Urzędu podmiot „w nieuczciwy sposób zarabiał kosztem dostawców produktów spożywczych”.

– Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta Tomasz Chróstny właśnie nałożył największą w historii karę na zagraniczną sieć Jerónimo Martins. Jest to 723 mln zł. We wszystkich sytuacjach, w których zagraniczne firmy będą wykorzystywać swoje możliwości i w sposób nieuczciwy będą działać kosztem polskich rolników i producentów, każdorazowo takie działania będą podejmowane. Sam osobiście będę zgłaszać wszystkie takie działania, aby pokazać, że w Polsce nie ma możliwości działania z takim bezpośrednim nadużyciem – dodał minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Minister Puda mówił również o przedłużeniu terminu składania wniosków przez producentów świń o przyznanie pomocy na wyrównanie utraconych dochodów w związku z ASF-em do 21 grudnia.

BNO