Wszystko, co musisz wiedzieć o garderobie niemowlaka na wiosnę

Pierwsza wiosna w życiu dziecka to świetny moment na rodzinne spacery i łapanie promieni słońca. Aby dziecko czuło się komfortowo w zmieniającej się aurze, należy zadbać o odpowiednie dopasowanie garderoby. Sprawdź, jak skomponować szafę niemowlaka, aby cieszyć się wraz z dzieckiem budzącą się do życia przyrodą.

Kurtki wiosenne dla niemowląt

Wychłodzenie lub przegrzanie niemowlęcia może być tak samo niebezpieczne dla malucha, dlatego na wiosnę warto postawić na sprawdzoną odzież przejściową. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza okrycie wierzchnie, które najlepiej chroni malucha przed wiatrem. Lekka i przewiewna kurtka na suwak to zakup, który pozwoli dopasowywać ten element garderoby do warunków panujących na dworze. Warto postawić na model z kapturem, który w razie czego można założyć na głowę dziecka, chroniąc je dodatkowo przed nagłą zmianą pogody. Praktyczne kurtki na wiosnę możesz kupić w sklepie dziecięcym – https://www.51015kids.eu/niemowlak

Wygodna odzież na wiosnę dla niemowlaka

Bez względu na to, czy niemowlę już chodzi, czy znajduje się jeszcze na etapie leżenia, wygodny ubiór to podstawa garderoby. Warto więc zadbać, aby odzież nie krępowała ruchów malucha, była luźna, przewiewna oraz delikatna dla skóry. W swojej szafie warto mieć zarówno body z długim, jak i krótkim rękawkiem, co ułatwia dopasowanie ubioru do pogody. Body zapinane na napy lub guziki umożliwia szybką wymianę pieluch, dlatego ten element ubioru sprawdza się najlepiej u małych dzieci.

Świetnym uzupełnieniem body będą wygodne dresowe spodnie oraz bluza. To sprawdzony wybór nie tylko na spacery, ale również do domu lub żłobka. W przypadku dziewczynek można też postawić na luźne sukienki oraz legginsy, dzięki czemu mała dama będzie prezentowała się dziewczęco, a zarazem będzie jej wygodnie. W szafie malucha nie może też zabraknąć koszulek z krótkim i długim rękawem. Kolorowe koszulki z nadrukami to element garderoby, który uwielbiają najmłodsi.

Lekkie buciki dla niemowląt na wiosnę

Odpowiednio dobrane buty są szczególnie istotne w przypadku dzieci, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. Warto na tym etapie zadbać o odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która ułatwi dziecku prawidłowe stawianie stóp na podłożu. Pierwsze buty są kluczowe dla przyszłej postawy dziecka, dlatego nie można bagatelizować ich doboru. Buty powinny być dopasowane pod względem rozmiaru. Pierwsze buciki już od samego początku wpływają na przyszłą postawę ciała dziecka, dlatego powinny być dobrane z największą starannością.

Skip to content