Wybory władz zarządu Solidarnej Polski w regionie rozstrzygnięte

Monika Fajer i Paweł Stochel, prezesi Solidarnej Polski, okręg 28/fot. Solidarna Polska

Solidarna Polska w regionie częstochowskim ma nowy zarząd. Na stanowiska prezesa okręgu 28 została wybrana Monika Fajer, a jej zastępcą został Paweł Stochel. Monika Fajer podkreśliła, że najważniejszym sukcesem Solidarnej Polski w ostatnich dniach jest zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

– Za nami, to, co był najważniejsze dla nas to wybory na prezydenta, które skończyły się tak, jak oczekiwaliśmy. Wygrał prezydent Andrzej Duda i to było dla nas najważniejsze. Myślę, że teraz wszystko jest przed nami. Przed nami mnóstwo ciężkiej pracy. Ja zostałam jeszcze prezesem w okręgu 28. Solidarnej Polski, więc dla mnie to będzie dużo pracy dla Polski, dla miasta i uważam, że to, co jest najlepsze to jest to, co jest jeszcze przed nami – powiedziała Monika Fajer. – Musimy tak działać i musimy pracować, żeby struktury Solidarnej Polski się rozwijały. Mamy dużą strukturę już w Częstochowie, ale chcemy żeby ona się jeszcze bardziej rozwijała. Stawiamy na młodych ludzi, na ludzi ambitnych i na ludzi, którzy chcą coś zrobić dla naszego kraju – stwierdziła działaczka.

Jak stwierdził Paweł Stochel, wybór Moniki Fajer na prezesa Solidarnej Polski w okręgu 28., był dla członków partii oczywisty.

– Zrobiła ona świetny wynik podczas kampanii do parlamentu, ponad 11,5 tys. głosów. Poza tym, nie wiem czy wszyscy z państwa wiedzą, pani Monika Fajer w trakcie kampanii prezydenckiej pana Andrzeja Dudy specjalnie swój urlop poświęciła na promowanie pana prezydenta w rejonie miasta Częstochowa, Kłobuck oraz innych mniejszych miejscowości, które są tutaj. Jeżeli chodzi o pracę Solidarnej Polski w Częstochowie, to jesteśmy cały czas otwarci na ludzi młodych, ambitnych, chcących pracować, chcących się rozwijać i wierzących w częstochowską prawicę. Czeka nas tu jeszcze wiele, wiele pracy – powiedział Paweł Stochel. – Teraz rozpoczęła się kadencja moja i Moniki. Będzie trwała przez okres 4 lat. Wierzymy w to, że uda się nam wiele dobrego zrobić dla mieszkańców miasta Częstochowy, ale nie tylko, także dla powiatu, powiatu myszkowskiego, kłobuckiego oraz innych mniejszych miejscowości – stwierdził wiceprezes.

Monika Fajer powiedziała, że Solidarna Polska ma już konkretne plany na najbliższe miesiące działalności.

– Nie chciałabym tego jeszcze zdradzać, ale mamy bardzo wiele ciekawych pomysłów. Przede wszystkim na razie dla nas najważniejsze jest po tych wyborach, żeby to wszystko się teraz uspokoiło i żebyśmy mogli w końcu spokojnie zacząć pracować, żeby już nie było tej przepychanki. Mam wkoło siebie wiele wspaniałych osób, które nam pomagają, wspomagają nas. Oprócz tego, że moim zastępcom został Paweł Stochel, jest jeszcze pani sołtys Niegowej pani Emilia Będkowska, która z nami też pracuje cały czas, która nas tak samo wspiera i wierzę, że osoby, które są razem z nami, to są osoby, które chcą pracować i wiem, że z nimi będziemy mogli tutaj jeszcze wiele zdziałać – stwierdziła prezes. – W tej chwili chcemy zorganizować coś dla dzieci w Częstochowie jako Solidarna Polska. Powinny być jeszcze jakieś zajęcia, dla dzieci niepełnosprawnych przede wszystkim, które tak naprawdę w dobie tej pandemii, kiedy te dzieci nie mają, co ze sobą zrobić, są w domu, są pozostawione samym sobie – przede wszystkim mówię o dzieciach niepełnosprawnych – chcielibyśmy coś zorganizować, żeby tym dzieciom pomóc: jakieś świetlice, albo jakieś zajęcia dodatkowe, jakiś wyjazd – powiedziała Monika Fajer.

Jednym z ważnych celów, jaki stawia sobie Solidarna Polska w okręgu 28., jest działanie na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

– Jest to dla nas bardzo ważne w Częstochowie. Współpracujemy tutaj również z Prawem i Sprawiedliwością, z panem Piotrem Wroną, który bardzo dużo w tej dziedzinie działa. Chcielibyśmy go wspierać, chcielibyśmy pomagać tutaj wszystkim, którzy są związani z tą całą otoczką ochrony środowiska – zapewniła działaczka Solidarnej Polski.

Solidarna Polska powstała w roku 2011. Rok później rozpoczęła swoją działalność również na terenie Częstochowy.

KG

Solidarna Polska, okręg 28/fot. Solidarna Polska Częstochowa
Skip to content