Podczas obserwowania jednego z mieszkań w centrum Częstochowy strażnicy miejscy ujawnili zakup alkoholu, pochodzącego z nielegalnych źródeł.

Do zdarzenia doszło w środę 5 grudnia. O szczegółach interwencji mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

– Do częstochowskiej Straży Miejskiej regularnie wpływają informacje od zaniepokojonych mieszkańców o miejscach, w których może dochodzić do sprzedaży nielegalnych wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy – zaznacza rzecznik. – Strażnicy te informacje później weryfikują i obserwują poszczególne lokale. W ten sposób ujawniliśmy wczoraj 62-letniego mężczyznę, który w jednym z takich lokali zakupił alkohol bez polskich znaków akcyzy. Informacja o miejscu została przekazana do częstochowskich policjantów – podsumowuje Kucharski.

To już kolejna w tym roku sytuacja, w której funkcjonariusze ujawnili nielegalny zakup alkoholu. Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że sprzedaż i zakup wyrobów alkoholowych i tytoniowych bez polskich znaków akcyzy jest zabroniona. Poza odpowiedzialnością karną, kupujący alkohol niewiadomego pochodzenia narażają się na poważne zatrucia, które mogą zakończyć się nawet śmiercią.

MSI

Skip to content