Wypadki na częstochowskich drogach – niekończąca się historia…

Fot. Radio Fiat

Bieżący tydzień przyniósł na drogach Częstochowy i powiatu dwa dosyć poważnie wyglądające wypadki drogowe. Pierwszy miał miejsce we wtorek 30 czerwca ok. godz. 20.50 w miejscowości Cykarzew Północny.

Tam doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, pięć osób trafiło do szpitala.

– Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kobieta kierująca Hyundaiem wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy, nie dostosowała się do znaku STOP i wymusiła pierwszeństwo przejazdu jadącemu Renault, który jechał od strony Częstochowy w kierunku Pajęczna. Obecnie cztery osoby zostały wypisane, natomiast sprawczyni zdarzenia została w szpitalu na leczeniu – podaje asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Do drugiego wypadku doszło w środę 1 lipca ok. godz. 7.15 w Częstochowie przy ul. Piastowskiej.

– Kierowca Peugeota zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wypadku wynika, że przyczyną tego zdarzenia była niewydolność serca kierowcy. Mężczyznę na miejscu reanimowano, przywrócono mu czynności życiowe, a następnie przewieziono do szpitala – dodaje Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji.

W środę rano doszło także do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 1 z ul. Krakowską. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

BNO

Skip to content