Wyprosić potrzebne łaski… – 28. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybywają kolejne pielgrzymki. Wśród nich 28. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji. Uczestnicy podkreślają, że to bardzo istotna i wieloletnia tradycja w ich środowisku. O jej znaczeniu mówił także ks. Jarosław Sroka, duszpasterz pracowników telekomunikacji:

– Ta pielgrzymka zaczęła się 28 lat temu. Wtedy mówiliśmy pracowników Telekomunikacji Polskiej. Na przestrzeni tych lat wiele się zmieniło, ludzie muszą się komunikować, dzwonić do siebie. To przepiękna tradycja pielgrzymowania pracowników telekomunikacji na Jasną Górę. Od samego początku ci ludzie wiedzieli, że trzeba umieć zawierzać się Matce Bożej w myśl słów Jana Pawła II, który mówił, że Polacy się przyzwyczaili przychodzić do Matki Bożej z różnymi sprawami. Obserwując tę pielgrzymkę widzę, że każdego roku ci pracownicy przynoszą nowe problemy, nowe kłopoty i zmartwienia.

W programie pielgrzymki była uroczysta Msza św,, której przewodniczył abp senior Stanisław Nowak oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej śp. Elżbietę Pacułę. Uczestnicy dotarli na jasnogórskie błonia niosąc znaczące przesłanie:

– Idziemy pod hasłem „idźcie i głoście”, tegoroczne hasło jakie nas obowiązuje w naszym kościele, pragniemy z tym hasłem iść do Matki Bożej i uczyć się od niej, w jaki sposób współczesnemu światu i człowiekowi głosić Ewangelię. Tym bardziej, powinni wiedzieć o tym pracownicy Telekomunikacji, bo są tym narzędziem poprzez które głosi się także słowo. Poza tym, każdy z pielgrzymów przywozi swoje własne sprawy, które niesie Matce Bożej na Jasną Górę.