Wyrok dla kobiety, która przejechała leżącego na pasach mężczyznę

W poniedziałek, 18 marca Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał na trzy lata więzienia Karolinę B., która śmiertelnie potrąciła leżącego na jezdni mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia 2018 roku.

Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie przeciwko Karolinie B., dotyczący spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego. Wyrokiem z dnia 18 marca 2019 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał oskarżoną Karolinę B. na karę 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd orzekł wobec niej dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz zasądził nawiązkę w kwocie 10 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. W mowie końcowej prokurator wnosił o wymierzenie oskarżonej kary 6 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ, która w tej sprawie skierowała akt oskarżenia, złoży wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, tzw. zapowiedź apelacji – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

Śledztwo pozwoliło na ustalenie faktów związanych ze zdarzeniem. Oskarżona jechała samochodem marki ford ulicą 7 Kamienic w Częstochowie. W tym samym czasie z przeciwnego kierunku jechał inny samochód. Gdy kierujący tym autem zauważył, że na ulicy leży człowiek, zaczął mrugać światłami, aby zwrócić na to uwagę kierowcy forda. Pomimo sygnałów świetlnych Karolina B. nie zwolniła jednak i przejechała po leżącym na ziemi mężczyźnie, a następnie odjechała z miejsca wypadku.

Na podstawie przeprowadzonych badań toksykologicznych ustalono, że w chwili wypadku Karolina B. znajdowała się w stanie nietrzeźwości, gdyż w jej organizmie stwierdzono około 0.6 promila alkoholu. Ponadto we krwi oskarżonej ujawniono lekarstwo, znajdujące się w wykazie substancji psychotropowych ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Powołany w sprawie biegły z zakresu ruchu drogowego uznał, że przyczyną wypadku drogowego było niewłaściwe obserwowanie przedpola jazdy przez kierującą fordem. Ponadto biegły stwierdził, że Karolina B. mogła uniknąć wypadku zatrzymując się przed leżącym człowiekiem lub omijając go – dodaje Tomasz Ozimek.

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć osoby lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, jeżeli sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo zbiegł z miejsca zdarzenia, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content