Ortopeda Michał S. z Częstochowy usłyszał wreszcie wyrok w sprawie molestowania seksualnego pacjentek.

W środę 13 listopada Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał wyrok dla lekarza z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, który na początku października ubiegłego roku został oskarżony o gwałt na jednej z pacjentek oraz wymuszenie innej czynności seksualnej na drugiej kobiecie.

– W dniu 13 listopada 2019 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie zakończył proces oskarżonego Michała S. – mówi Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie. – Michał S. oskarżony był o dwa przestępstwa – zgwałcenia oraz doprowadzenia jednej z pokrzywdzonych do innej czynności seksualnej. Sąd uznał oskarżonego za winnego tych czynów, przy czym stwierdził, że ten drugi popełniony został w formie usiłowania. Za pierwszy czyn wymierzył mu karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a za drugi karę 1 roku i 6 miesięcy. Oprócz kary pozbawienia wolności zastosował wobec oskarżonego środki karne w postaci zakazu wykonywania zawodu lekarza specjalności chirurgii ortopedii, traumatologii oraz chorób wewnętrznych na okres 4 lat, a ponadto nakazał wypłacić nawiązki na rzecz pokrzywdzonych w kwocie 50 tys. zł dla pierwszej i 20 tys. zł dla drugiej kobiety. Cała sprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności i uzasadnienie wyroku także objęte jest wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny, a każdej ze stron przysługuje prawo do złożenia apelacji do Sądu Okręgowego w Częstochowie – dodaje Bogacz.

Sprawa zaczęła się 30 września 2018 roku, kiedy to jedna z pacjentek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego zawiadomiła policję, że została zgwałcona podczas wizyty u ortopedy. Niedługo później zgłosiła się inna kobieta, która oskarżyła lekarza o molestowanie seksualne.

MSI

Skip to content