Wystartował II Bieg Miłosierdzia

P1300437

W ostatni weekend w Częstochowie na ulice wybiegło 2 tys. osób. W sobotę w 7. Biegu Częstochowskim uczestniczyło 1046 biegaczy. Trzeba zaznaczyć, że w tym biegu wystartował przeor Jasnej Góry i pokonując 10 km do linii mety dobiegł jako szósty w kategorii wiekowej powyżej 40 lat. Natomiast w niedzielne popołudnie w lisienieckim parku w ramach II Biegu Miłosierdzia uczestniczyło ok.1 tys. osób. Drogą internetową do soboty zapisało się 665 osób. Piękna niedzielna pogoda zachęciła jeszcze 300 osób, które zapisały się przed samym startem. W biegu znaleźli się i tacy, którzy wcześniej się nie zapisali.

Każdy z uczestników za przebiegnięty kilometr zyskał 2 zł na rzecz kuchni dla bezdomnych, prowadzonych przez Księży Pallotynów w Dolinie Miłosierdzia. W biegu wzięli udział starsi i młodsi, całe rodziny czy wspólnoty zakonne. Formy pokonania pięciokilometrowej trasy były różne: bieg, spacer, marsz z kijkami Nordic Walking, jazda na rowerze, rolkach czy w dziecięcym wózku. Wszystkim sprzyjała słoneczna atmosfera, chęć pokonania siebie i przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

W pierwszej czołówce docierających do mety znalazł się proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia i organizator imprezy ks. Andrzej Partika. – Cieszę się, że w biegu wzięło udział bardzo dużo ludzi z niezwykłą, dobrą energią i chęcią pomocy. Z dużą radością obserwujemy wzrost liczby uczestników i popularność biegu. Przygotowania były duże i długie. Z pomocą wielu ludzi, naszych przyjaciół i parafian udało się po raz kolejny zorganizować bieg. Podziękowania należą się przede wszystkim im – naszym wolontariuszom i sponsorom. Bieg miłosierdzia już na stałe wpisujemy w nasz kalendarz obchodów Święta Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Andrzej Partika.

Dochód z akcji jest przeznaczony na pomoc osobom bezdomnym. One również przyczyniły się do organizacji biegu. – Wiele godzin nasi bezdomni spędzili w ogrzewalniach na tym, aby przygotować dla każdego uczestnika w podziękowaniu papierowe serce na tasiemce. Może to tylko mały symbol, ale dla bezdomnych ogromny wyraz wdzięczności – mówi s. Milena, józefitka pomagająca osobom bezdomnym i ubogim.

Po zakończonym biegu uczestnicy otrzymali serca i medale uczestnictwa. Na wszystkich czekał również gorący bigos i zupa pomidorowa. Pallotyńska kuchnia dla ubogich została otwarta po ubiegłorocznym Biegu Miłosierdzia. Obok niej od pewnego czasu funkcjonuje także łaźnia. Proboszcz pallotyńskiej parafii marzy o tym, by świadczona pomoc była kompleksowa. Dlatego w tym roku fundusze z biegu pozwolą na wsparcie magazynu ubrań, by ci, którzy korzystają z łaźni mogli od razu otrzymać także nowe ubranie.

Sponsorami II Biegu Miłosierdzia były firmy: Gal -Pol, Emidas, Kristarex, Fundacja św. Barnaby. Dodatkowo akcję wsparły: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej i firmy: Argo, Kaligraf, Mittel, Jędryka, gratisownia.pl., Caparol, Prembud.

foto: Agnieszka Mazur

Skip to content