Wystawa „Doświadczyć wspólnoty” stanęła w Częstochowie

W czwartek 12 sierpnia, na Placu Biegańskiego z inicjatywy Muzeum Jana Pawła II i Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, otwarto wystawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia.

Monika Kosielak z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie wyjaśnia, kto jest organizatorem wystawy:

Organizatorem wystawy na terenie województwa śląskiego jest Panteon Górnośląski, jednak twórcą twórcą wystawy jest Muzeum Jana Pawła II i Kard. Wyszyńskiego w Warszawie. Wystawa powstała także przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. My jako Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jesteśmy koordynatorem na terenie Częstochowy.

Wystawa „Doświadczyć wspólnoty” | Fot. Radio Fiat

Jaki zakres tematyczny obejmuje wystawa i co możemy na niej zobaczyć?

Jest to wystawa plenerowa. Prezentuje 35 czarno-białych fotografii pamiątkowych z pogrzebu prymasa Stefana Wyszyńskiego. Autor fotografii to ówczesny dziennikarz Tygodnika Solidarności, a obecnie senator: pan Jan Maria Jackowski. Tą wystawą chcemy zapraszać pielgrzymów, żeby zapraszali nas częściej. Jest to też jedno z wydarzeń, które zapowiada beatyfikację prymasa Wyszyńskiego, która ma się odbyć 12 września.

Wystawa zlokalizowana jest na Placu Biegańskiego, przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i al. NMP, nieopodal kościoła św. Jakuba. Można ją oglądać o każdej porze dnia.

Otwarcie wystawy „Doświadczyć wspólnoty” | Fot. Radio Fiat
Skip to content