W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbył się wernisaż wystawy “-grafia. Multigraficzne aspekty relacji twórczych”.

Miał on miejsce 17 stycznia, a jego tematem była grafika jako rodzaj wypowiedzi artystycznej.

– W projekcie tym uczestniczy 21 nauczycieli akademickich z Czech, Słowacji i Polski – mówi dr hab. Agnieszka Półrola, kurator wystawy. – Wszyscy ci artyści są pedagogami, grafikami, malarzami i rzeźbiarzami. Tematem wystawy jest pojęcie “grafia”. “Grafia”, najprościej mówiąc, oznacza “rysowanie” i “pisanie”. Zawiera w sobie to, co jest kwintesencją osoby nauczyciela akademickiego uczącego sztuki.

Znaczną większość artystów, biorących udział w wystawie, stanowią pracownicy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Zdaniem rektor uczelni, prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej, jest to ważny krok w jej promowaniu.

– Wśród autorów wystawy znajdują się pracownicy naszego uniwersytetu, z czego, jako rektor, jestem bardzo zadowolona. Nasi artyści pojawiają się zarówno sami, jak i w wystawach wspólnych, często skupionych wyłącznie na tych, pochodzących z naszej uczelni. Ta konkretna wystawa jest jednak nieco inna, bo obok prac naszych twórców pojawiają się także dzieła malarzy i grafików z innych uczelni. Jestem przekonana, że wszyscy zaprezentują się bardzo dobrze – podsumowuje rektor.

Wystawa stanowi podsumowanie międzynarodowego, a zarazem kluczowego projektu Wydziału Sztuki częstochowskiego uniwersytetu. Można ją będzie oglądać do 1 marca bieżącego roku.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content