Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie

źródło fot: Centralny Szpital Kliniczny MSWiA

Ostatni dobowy skok liczby zakażeń koronawirusem poruszył polskich obywateli. W naszym kraju zarejestrowano 548 nowych zakażonych, a w ciągu minionej doby zmarło 10 osób. Łączna liczba zakażonych w Polsce to 46 tys.

Rekordzistą wśród liczby zakażeń wciąż pozostaje województwo śląskie. Potwierdzono tu kolejne 191 przypadków. Kolejne są województwa małopolskie i wielkopolskie. Tutaj, liczba zakażeń w ciągu minionej doby wyniosła kolejno 76 i 72 przypadki.

Sytuacja na świecie także nie wygląda dobrze. Jak podali naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, łączna liczba zakażonych na wszystkich kontynentach to ponad 17 mln. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Meksyku:

– Rosnąca liczba ofiar w Meksyku sprawiła, że kraj ten znalazł się na 3 miejscu na świecie po USA i Brazylii. Zmarło tam ponad 46 tys. osób. W Stanach Zjednoczonych najgorzej jest w południowych stanach. Floryda jest pierwszym amerykańskim stanem, w którym liczba przypadków przekroczyła pół miliona. Ciężka sytuacja jest także w Teksasie i Kalifornii, a patogen zbiera też coraz większe żniwo w środkowych stanach. Poprawiła się sytuacja stanu Wiktoria w Australii, gdzie spadła liczba nowych zakażeń. Wczoraj wykryto tam 397 nowych przypadków. Stolica kraju, miasto Melbourne, pozostaje jednak zamknięte.

Jest jednak dobra wiadomość. Liczba ozdrowieńców w Polsce to 34 tys. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, zwrócił jednak uwagę na lekceważenie wymogu noszenia maseczek. Powiedział również, że jest w kontakcie z policją, inspektorem sanitarnym i strażą miejską, by w razie potrzeby ponownie zaostrzyć zasady sanitarne.

Źródło: IAR

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content