Jeden pracownik i kilku wolontariuszy – takie były początki Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”, które powstało w 1993 r. z inicjatywy osób, pragnącym pomóc osobom ubogim, bezdomnym, ofiarom przemocy i uzależnionym. Dzisiejszego wieczoru w Filharmonii Częstochowskiej, “Agape” świętuje swoje 25 urodziny.

Misją organizacji jest budzenie ludzi umarłych dla społeczeństwa do nowego życia. Jedną z osób, która postawiła sobie taki cel jest prezes stowarzyszenia, Kazimierz Słobodzian:

Bardzo się cieszymy, że ten jubileusz przypadł nam w taką okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj przede wszystkim chcemy wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy roku, którzy zostali wyłonieni z pośród nominowanych przez częstochowskie organizacje pozarządowe, ośrodki pomocy społecznej, domy pomocy społecznej, placówki i różne inne organizacje, które na co dzień korzystają z pracy społecznej wolontariuszy. Są to ludzie, którzy nie szczędzą czasu, aby pomagać innym i siać wokół siebie dobro. Konkurs “Barwy Wolontariatu” trwa nieprzerwanie od 13 lat. W tym roku zostało przyznanych 10 statuetek najaktywniejszym częstochowskim wolontariuszom.

Do konkursu zgłaszani byli indywidualni wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu oraz grupy wolontariuszy w pięciu kategoriach: Wolontariat do 25 roku życia, Wolontariat powyżej 25 roku życia, Koordynator Koła Wolontariatu, Wolontariat Grupowy oraz Wolontariat Międzynarodowy.
Uroczystej gali towarzyszyła emisja filmu „Pasje ludzi bezdomnych”.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content