Policja jasnogórskie spotkania foto ZD

Wspomnienie św. Michała Archanioła, patrona policji, jest co roku okazją do pielgrzymowania policjantów z całej Polski na Jasną Górę.
W niedzielę (25 września) już po raz piętnasty w ramach Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego zjechali do Częstochowy przedstawiciele jednostek policyjnych z całego kraju, pracownicy cywilni policji, rodziny policjantów oraz członkowie organizacji wspierających policję. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m. in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendanci komend wojewódzkich Policji oraz kapelani Policji z Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji, ks. bp. Józefem Guzdkiem na czele. Nie zabrakło również Kompanii Reprezentacyjnej Policji, kilkudziesięciu pocztów sztandarowych oraz policyjnej orkiestry.
Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką uczestników na Placu Biegańskiego. Po krótkim powitaniu złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego a następnie uczestnicy w kolumnie marszowej udali się pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki gdzie zapalono znicze. Przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza odbył się uroczysty Apel Pamięci w 76. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Następnie wszyscy biorący udział w uroczystości udali się przed Szczyt Jasnogórski, gdzie uczestniczyli w Mszy św. w intencji środowiska policyjnego, którą odprawił ks. bp Józef Guzdek. Uroczystości zakończyły się modlitwą przy tablicy “Gloria Victis” w intencji policjantów pomordowanych na wschodzie wiosną 1940 roku oraz modlitwą w intencji Policji przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej.

ZD

Skip to content