Fot. czestochowa.pl

W samo południe 27 sierpnia rozpoczęła się XXXII zwyczajna Sesja Rady Miasta. Podczas niej, omawiano ważne decyzje związane z miastem Częstochowa. Poruszone zostały tematy dot. m.in. odpadów komunalnych, linii tramwajowej, spraw organizacyjnych w oświacie i remontów oraz powstania nowych ulic.

Można powiedzieć, że radni miasta wrócili do swoich właściwych zajęć. Była to pierwsza Sesja Rady Miasta od 2 miesięcy.

Początkowo omawiano tematykę budżetu miasta. Dotyczyła ona m.in. odpadów komunalnych, nowych inwestycji i remontów ulic. Radny miasta Paweł Ruksza tak komentuje dzisiejsze zdarzenia z sesji:

Przy okazji zmiany do projektu budżetu wyszło, że prezydent za 7 mln złotych planuje nową inwestycję drogową i włożenie do tegorocznego planu remont ul. Jesiennej. Jeśli przejedziemy się tą ulicą to możemy stwierdzić, że ona jest jeszcze w całkiem niezłym stanie w przeciwieństwie do innych ulic, które wymagają natychmiastowego remontu. Mówię tu o ul. Św. Kingi, ks. Wyszyńskiego, Wręczyckiej, Białostockiej i o wielu innych uliczkach osiedlowych.

Na początku obrad poruszono także temat Rakowa Częstochowa. Pomimo odnoszonych przez klub sukcesów, miasto zmniejszyło budżet, który miał zostać przeznaczony na promocję miasta przez piłkę nożną. Skutkiem jest m.in. brak herbu Częstochowy na koszulkach meczowych drużyny. Radny Paweł Ruksza wyjaśnia:

Radni odrzucili możliwość przyjęcia stanowiska w sprawie promocji miasta poprzez sport. Wiemy, że prezydent zmniejszył środki na to zadanie, a Raków ma swoje sukcesy i mógłby promować miasto. Na koszulkach zespołu nie ma emblematu miasta Częstochowa. To miastu powinno na tym zależeć, żeby było ono widoczne i identyfikowało się z klubem zwłaszcza, kiedy mecze rozgrywane są w Bełchatowie. Radni jednak nie chcieli dyskutować na ten temat.

Oprócz tego omawiano również plany stworzenia stacji ładowania samochodów elektrycznych w Częstochowie, jednak raczej szybko nie doczekamy się ich budowy:

Radni dyskutują na temat planu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ten program, który przygotowało miasto, poddawany jest wątpliwości. Jakie będą koleje tej ustawy, dowiemy się niedługo. – mówi Paweł Ruksza

Dzisiejsza Sesja Rady Miasta była dość burzliwa i obfitowała w wiele ciekawych tematów. Same obrady trwały prawie 3 godziny. W trakcie ich, poddano dyskusji łącznie 23 projekty uchwały.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content