Wigilia i Boże Narodzenie już za pasem. W tym czasie naszą redakcję odwiedzają różni goście, chcący podzielić się swoimi refleksjami na temat świąt.

Jednym z nich byli uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie. Podczas ich wizyty w Radiu Fiat zapytaliśmy ich, czym jest dla nich Boże Narodzenie i w jaki sposób je obchodzą.

– Przyjadą do nas goście i będziemy się dzielić opłatkiem, rozmawiać i śpiewać kolędy. Jeśli chodzi o kolację wigilijną, to lubię rybę i zupę pieczarkową – mówi uczennica. – Przed kolacją wigilijną zawsze się modlimy, potem dzielimy się opłatkiem, a na koniec czytamy Pismo Święte. W tym roku będziemy spędzać wigilię u dziadków, bo tam jest lepsza, bardziej świąteczna atmosfera. Podczas kolacji wigilijnej najbardziej lubię zupę grzybową i karpia – dodaje jeden z uczniów. – Życzymy słuchaczom Radia Fiat Wesołych Świąt! – pozdrawiają na koniec wszyscy uczniowie.

Dołączamy się do życzeń, licząc, że te święta będą przepełnione radością z narodzenia Jezusa i mamy nadzieję, że Państwo słuchacze znajdą czas, aby spędzić z nami kilka świątecznych chwil.

MSI

Skip to content