Za rozbój i usiłowanie zabójstwa grozi im dożywocie

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wytropili, a następnie zatrzymali parę, która napadła i grożąc pozbawieniem życia, dotkliwie pobiła mieszkańca Częstochowy.

Prokuratura, po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd na wniosek prokuratora postanowił, że przestępcy kolejne 3 miesiące spędzą za kratami.

– W ubiegły czwartek 25 listopada policjanci zostali powiadomieni o pobiciu pracownika jednej z firm usługowych, znajdujących się w centrum miasta. Mężczyzna został napadnięty w miejscu pracy przez 34-letnią mieszkankę Częstochowy, znaną policjantom recydywistkę, która już niejednokrotnie była karana za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu oraz jej 41-letniego znajomego – powiedziała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Wstępne ustalenia wskazywały, że motywem działania sprawców była kradzież, jednak w toku dalszych czynności i na podstawie zgromadzonych przez kryminalnych dowodów okazało się, że celem przestępców mogło być również pozbawienie życia ofiary.

– Napastnicy kopali i bili 50-latka po całym ciele, a gdy znaleźli w pomieszczeniu młotek, zaatakowali również nim. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, a kryminalni z Komendy Miejskiej rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po trzech godzinach dotarli do hotelu, w którym ukrywali się przestępcy. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że, oboje trafią do aresztu – dodała podkomisarz.

Za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem, może im grozić nawet dożywotnie więzienie.

BNO

Skip to content