Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Rejonowego w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi K., Witoldowi J. i Wiolettcie L. dotyczące rozboju na osobie z niepełnosprawnością, którego dopuścili się w Poraju we wrześniu 2022 br.

O szczegółach sprawy mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

– W toku śledztwa ustalono, że 30 września 2022 roku Marcin K., Witold J. i Wioletta L. pojechali samochodem na dworzec kolejowy w Poraju. Wcześniej oskarżeni uzgodnili, że okradną mężczyznę, który przyjedzie pociągiem i będzie posiadał przy sobie pieniądze z tytułu wynagrodzenia za pracę. Gdy pokrzywdzony wysiadł z pociągu Marcin K. i Wioletta L. zaatakowali go przewracając na ziemię oraz wielokrotnie uderzając rękami i kopiąc po całym ciele. W tym czasie Witold J. obserwował zdarzenie z samochodu, a następnie odjechał z pozostałymi sprawcami.

W wyniku rozboju oskarżeni skradli mężczyźnie telefon komórkowy o wartości 60 zł. Ponadto spowodowali u niego obrażenia w postaci stłuczenia nosa, łuku brwiowego i klatki piersiowej. Pokrzywdzony jest osobą z niepełnosprawnością, poruszającą się przy pomocy kuli ortopedycznej. W trakcie rozboju oskarżeni odrzucili kulę na taką odległość, że mężczyzna nie mógł jej dosięgnąć:

– Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia m.in. w wyniku analizy zapisów monitoringu, który zarejestrował przebieg zdarzenia. Przesłuchani przez prokuratora przyznali się do zarzucanego im przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

Wszyscy oskarżeni byli już w przeszłości karani sądownie. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Skip to content