Zabezpieczyli nielegalne automaty i nie tylko

W piątek 6 maja policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych dodatkowo jedna z osób zatrzymanych podczas interwencji miała przy sobie marihuanę.

Szczegóły piątkowej interwencji przedstawia asp. Daniel Zych z KMP w Częstochowie:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, że w dwóch salonach gier w Częstochowie mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W ubiegły piątek razem z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i przewodnikiem psa ze Straży Miejskiej w Częstochowie weszli do 2 salonów gier w centrum miasta. Łącznie zabezpieczyli 8 maszyn, działających w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ponadto w jednym z lokali pies podjął trop i wywęszył marihuanę, którą miał przy sobie 23-letni pracownik salonu. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków.

Co grozi zarówno właścicielowi narkotyków, jak i właścicielom automatów?

Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna wysokości 100 tysięcy złotych od każdego ujawnionego urządzenia.

Warto wspomnieć, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z nich korzyść. Mowa tutaj zarówno o właścicielu automatu jako dzierżawcy, jak i wynajmującym miejsce pod automat. W tym przypadku nie jest to podwójna korzyść.

Skip to content