Zaduszki Katyńskie

W czwartek 2 listopada w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie odbyły się Zaduszki Katyńskie, podczas których zaprezentowana została książka „Prawda i kłamstwo o Katyniu” będąca podsumowaniem konkursu zorganizowanego przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską.

Książka zawiera prace uczniów biorących udział w VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego “Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Laureatami konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych są (w kolejności od pierwszego miejsca): Oliwia Baczewska ze szkoły w Bytomiu, Maja Zygmunt z Zawiercia i – ex aequo – Julia Kasprzycka z Tychów oraz Zofia Szczepańczyk z Myszkowa. Zwycięzcami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych są: Sebastian Machera (Kraków), Dawid Korzec (Częstochowa) oraz Konrad Gałysa ze szkoły w Sosnowcu.

Spotkanie uświetnił recital w wykonaniu nauczycieli i młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie. W uroczystości uczestniczyli m.in.: bp Andrzej Przybylski, ks. Grzegorz Szumera, Posłowie na Sejm RP Andrzej Gawron i Lidia Burzyńska, Senator RP Ryszard Majer, wicewojewoda śląski Mariusz Trepka oraz Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.