Mogą być przygodowe, edukacyjne lub też z rodzaju fantastyki. Integrują różne grupy społeczne, ucząc jednocześnie strategii oraz poprawiając koncentrację. Już 10 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Gier Planszowych. Z tej okazji, w altanie parku jasnogórskiego, miłośnicy planszówek spotkają się podczas szczególnego wydarzenia.

Do udziału w inicjatywie zaprasza Mateusz Nienartowicz z grupy ZGRYWUS:

– W Częstochowie nie organizowaliśmy przez dłuższy czas żadnych wydarzeń. W związku z tym przygotowaliśmy akcję plenerową. Mamy nadzieję, ze pogoda dopisze. Gry planszowe będą różne i na pewno ciekawe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gry planszowe uważane są za jedną z popularniejszych form spędzania czasu wolnego zarówno w gronie rodzinnym, jak i w towarzystwie znajomych. A co o planszówkach sądzą mieszkańcy Częstochowy? Zdania są podzielone:

– Nigdy nie grałem i nie będę grać. Nie jestem zwolennikiem gier planszowych.

– Bardzo często gram w planszówki z wnuczkami. Jedna z nich wręcz to uwielbia. Zawsze zachęcam dzieci do sięgania po tego typu zabawę.

– Grałam z dziećmi, kiedy były jeszcze małe. Uważam, że jest to bardzo dobra forma spędzenia czasu. Uczy dzieci kreatywności i logicznego myślenia.

Wspólna gra w planszówki, organizowana przez grupę ZGRYWUS, odbędzie się 10 października w godz. 10.00-18.00. Miejscem spotkania będzie drewniana altana w parku jasnogórskim.

ABK

Skip to content