Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej zakończyły się doroczne rekolekcje polskich biskupów na Jasnej Górze.

Przez 4 dni pasterze Kościoła trwali na modlitwie, rozważali Słowo Boże, sprawowali sakramenty i słuchali konferencji na temat „Eucharystia radosnym udziałem w ofierze Chrystusa”:

– Ufamy, że te rekolekcje będą nas zmieniać, to znaczy my będziemy się otwierać na zmiany, które Pan Bóg chce w nas dokonać, bo każdy z nas potrzebuje nawrócenia – mówił bp Marek Marczak.

– Pierwszy krąg wiernych, których chciałbym bardzo mocno zarazić tą prawdą o miłości od eucharysty, są kapłani. Ich troska o Liturgię przypomina im, że tak naprawdę największą „robotę” duchową i duszpasterską, jaką mamy do zrobienia, jest w obszarze Mszy św. – podkreślił bp Andrzej Przybylski.

– Mam nadzieję, że ten czas będzie owocował. Bardzo dziękuję za modlitwę, na pewno jest to bardzo ważne doświadczenie wspólnoty, także jako biskupi oraz doświadczenie wspólnoty całego ludu Bożego. Jesteśmy wzajemnie sobie potrzebni i mamy się wzajemnie wspierać – zaznaczył bp Grzegorz Olszowski.

Ćwiczenia duchowe polskich biskupów na Jasnej Górze prowadził o. Wojciech Giertych, dominikanin, teolog Domu Papieskiego i wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Angelicum w Rzymie.

Po rekolekcjach rozpoczęła się druga sesja Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

BNO
Źródło: Radio Jasna Góra/BZ

Skip to content