ajd

2 października zakończył się trzecia rekrutacja do Akademii im. Jana Długosza. Ten rok jest wyjątkowy dla uczelni. Inauguracja odbyła się po raz 45. w historii, towarzyszą jej obchody Roku Długoszowskiego oraz jubileusz 600-lecia urodzin wybitnego historyka, dyplomaty i pedagoga – patrona Akademii.

Akademia im. Jana Długosza to 5 wydziałów, 29 kierunków studiów I, II, III stopnia oraz kierunki, na których można uzyskać tytuł inżyniera (7 semestrów). Ogółem studiuje ok. 5,5 tys. osób. Pewne kierunki cieszą się co roku stałym zainteresowaniem, ale częstochowska uczelnia stopniowo zmienia ofertę edukacyjną wraz z zapotrzebowaniem przyszłych studentów. – Zmienia się to, że co roku przybywa kierunków. Pojawiły się w ofercie nowe, np. fizjoterapia, która cieszy się dużym powodzeniem, i całkiem nowy kierunek, czyli dietetyka. Natomiast można powiedzieć o pewnym constans, mianowicie duże zainteresowanie językiem angielskim, duże zainteresowanie administracją, również nie narzekają kierunki artystyczne – mówi Marek Makowski, rzecznik prasowy AJD. Szczegółowe dane liczbowe będą znane za tydzień.

Dzieje Uczelni sięgają 1971 r., gdy powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, przekształcona w Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Obecnie AJD podejmuje starania o przekształcenie w Uniwersytet. Mury uczelni opuściło dotychczas ponad 60 tys. absolwentów.

KR

Skip to content