Zaloguj się na dniach otwartych!

Fot. Radio Fiat

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego od wielu lat organizuje wiosną Dni Otwarte dla uczniów rozważających podjęcie kształcenia artystycznego. Nie inaczej będzie w tym roku, choć w zmienionej formie.

O szczegółach tegorocznych Dni Otwartych mówi dyrektor „Plastyka”, Anna Maciejowska:

W tym roku mogą się one odbyć tylko zdalnie, póki co. I już będą za tydzień od dzisiaj, czyli pierwszy Dzień Otwarty będzie 14 maja w piątek, między 14:00 a 16:00. Drugi Dzień Otwarty będzie 15 maja w sobotę między 13:00 a 15:00. Na czym będą polegały te Dni Otwarte? Na możliwości połączenia się zdalnego z nauczycielami, ewentualnego opatrzenia tego spotkania filmikami prezentującymi szkołę, prezentującymi także pracownie. I informacją udzieloną wprost kandydatowi, informacją na pytania, które będzie zadawał.

Podczas transmisji będzie można posłuchać nauczycieli szkoły, poznać specjalizacje i dowiedzieć się czegoś o kryteriach naboru. Ale to nie jedyne atrakcje jakie zostały przewidziane dla kandydatów:

Kandydatom proponujemy w tej chwili jeszcze sobotnie warsztaty, na które dzwoniąc do sekretariatu albo wchodząc na stronę szkoły, można się jeszcze zarejestrować – one są w formie zdalnej prowadzone. Zachęcam także do zobaczenia małych wystawek m.in. w Galerii Jurajskiej czy w niektórych miejscach tutaj w ciągu Alei wystawionych. Zachęcam wreszcie, szczególnie mocno i ciepło do zgłoszenia się poprzez stronę internetową do udziału w Dniach Otwartych.
– dodaje Anna Maciejowska.

My również zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane do zalogowania się na tegorocznych Dniach Otwartych w „Plastyku”. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie internetowej www.plastyk.czest.pl.

Przypominamy też, że żeby przystąpić do egzaminu wstępnego w „Plastyku”, trzeba złożyć dokumenty do 25 maja. Sam egzamin rekrutacyjny odbędzie się 31 maja.

RG

Skip to content