Zamknięte cmentarze, praca zdalna – rząd ogłosił nowe obostrzenia

fot. premier.gov.pl

W piątek, 30 października podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach, które już od jutra zaczną obowiązywać w całym kraju. Najważniejsze z nich przewiduje całkowite zamknięcie cmentarzy od soboty do poniedziałku, czyli w trakcie obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych. Jak informuje Kancelaria Premiera, ograniczenie to nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Kolejne ważne wytyczne to wysłanie na pracę zdalną większości pracowników administracji publicznej i zachęcenie przedsiębiorców do skierowania na pracę zdalną jak największej liczby swoich pracowników, jeżeli jest to możliwe. Ta decyzja będzie obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie z możliwością jej przedłużenia.

Premier kolejny raz zwrócił uwagę na to, aby seniorzy, którzy są szczególnie narażenie na ciężki przebieg choroby COVID-19, pozostawali w domu. Pozytywną informacją było to, że premier zapowiedział możliwość wprowadzenia szczepionki na koronawirusa już w styczniu przyszłego roku. W pierwszej kolejności szczepionkę będą mogli otrzymać najbardziej zagrożeni, czyli seniorzy i pracownicy służby zdrowia.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 tysiącach 629 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem oraz o 202 kolejnych zgonach.

Skip to content